Skip to main content

NENESZ-Reménysziget SE-Decathlon Freestyle Kupa 2022 - Eredmények

2022. december 17
5. alkalommal került megrendezésre a Freestyle Football Verseny!

A NENESZ egyesület és a Reménysziget Sportegyesület közös szervezésében, valamint a Decathlon Budaörs segítségével és támogatásával 2022. december 17-én délután zajlott a Freestyle Football Verseny.
Különleges alkalom volt ez, hiszen magának a versenynek nagy hagyománya van, azonban a világjárvány miatt utoljára 2019-ben, még a Covid előtt került megrendezésre, szintén a Decathlon támogatásával.

A megmérettetésre 4 kategóriában jelentkezhettek a versenyzők, ahol tudásukat, egymás ellen párbajozva mérhették össze.

?16:30 Eredményhirdetés
 A versenyen az ország legjobb sportolói és amatőr versenyzői is részt vettek. A zsűri tagjai között világbajnoki dobogós helyezettek bíráskodtak.
A battle kategória győztesei:
1.  Andrey Akritov freestyler, ukrán menekült nyerte, aki  a háború miatt kényszerült Magyarországra költözni.
2. Nagy Kristóf
3. Bodrogi Marcell, a Remenysziget SE edzője.

Iron-man  kategória győztese: Kvárta Mátyás vilagbajnoki masodik helyezett
Best trick lowair kategória győztese: Hamza Nabil, a Remenysziget SE freestyle szakosztályának technikai igazgatója

Gratulálunk a dobogósoknak!

A Freestyle-os délután során közel száz néző figyelte a külnlegesebbnél különlegesebb technikákat, sok gyerek és fiatal mutatott érdeklődést ezért a ma már nem is olyan különleges sportért, hiszen ez már bárki számára elérhető, legyen az kicsi vagy nagy, fiú vagy lány, mint a fiúkat is igen keményen megdolgoztató Vértes Rebeka, aki technikáival elkápráztatta a közönséget.

Összesen 24 versenyző vett részt a versenyen az ország minden tájáról, mindeközben több, mint 50 gyerek próbálkozott meg a freestyle szépségeivel a versenyek közötti szünetekben. Talán köztük van a Freestyle következő reménysége? Bízzunk benne!

A rendezvényről készült kisfilm és a technikákat bemutató győztes videók elérhetőek itt és a NENESZ, valamint a Reménysziget SE Facebook oldalain!

A verseny szervezői és támogatói:
 ➡️Nevelőközösségek Nemzetközi Szövetsége a Magyar Gyermekekért
➡️Reménysziget Sportegyesület
➡️Decathlon Hungary

Köszönet a Decathlon Budaörs-nek a helyszín biztosításáért és a nyeremények felajánlásáért!