Tiétek a színpad! - pályázat
A Budapesti Operettszínház 3. alkalommal indítja útjára a TIÉTEKA SZÍNPAD pályázatát!
Kedves Nevelők, Pedagógusok!
A Budapesti Operettszínház – hagyományteremtő szándékkal – TIÉTEK A SZÍNPAD elnevezéssel 2022-ben új programot indított általános iskolai és középiskolai diákok számára.
Idén, harmadik alkalommal indítja útjára a pályázatot, melyben versenyre hívják a drámaszakköröket, művészeti-tagozatokat és mindazon iskolai osztályokat, formációkat, amelyek éreznek magukban ehhez kreativitást.
Keressük azon nevelőket, pedagógusokat, szakkör-vezetőket, akik vállalják, hogy a gyerekeket felkészítik a versenyre. Munkájukat tiszteletjegyekkel honorálják.
Feladat:
Nemzeti kincsünk, a János vitéz, egy legfeljebb 25 perces prózai vagy zenés előadásának elkészítése. Feldolgozható a teljes daljáték, de lehet annak valamely – egy vagy több – részlete, jelenete, fordulópontja is. Az előadás a tisztaság, az egyszerűség, és a jóságba vetett hit dicséretét zengje.
Jelige: Keressük napjaink ifjú hős vitézét!
Fődíj: a Kálmán Imre Teátrumban egy teljes előadás bemutatása a csoport igényei szerinti nézőközönségnek, minden színpadi technika biztosításával.
Minden csapat ajándékban részesül, támogató partnereinknek köszönhetően. Érdemes részt venni pályázatunkon, mert a gyerekek életre szóló élményeket szereznek.
A tavalyi győztes Mária Group-ot megkereste egy támogató, aki finanszírozta a stúdiófelvételeket, hogy a fiatalok felénekelhessék a Boldogság Vértanújában előadott duettjeiket és a szólókat.
Mostanra került ki az első, az emlékezetes "börtön duett", "Sosem Volt Az Szerelmes" címmel.
Spotify: https://open.spotify.com/track/3KkYrLIIz5BJN4dT9d4TGs?si=srCIz73oRFuPoPTgW-dZCg
Youtube Music: https://youtu.be/3nvgzIiznEs?si=IGkZfZcTzCs2epwG
A tavalyi verseny döntőjéről olvasható egy kis összefoglaló: https://operett.hu/hirek/a-boldogsag-vertanuja-a-kalman-imre-teatrumban
JELENTKEZÉSI FELTÉTELEK:
Jelentkezési határidő: 2024.12.10.
A jelentkezés módja: a kitöltött jelentkezési lap beküldése a
Amikor úgy érzik, hogy elkészültek saját művükkel, iskolájukban, intézményükben mutassák be a többi diáknak, és videofelvételt is készítsenek róla, amit küldjenek be nekünk a
Beküldési határidő: 2025.02.02.
AZ ELŐADÁSBAN AZ OPERETT RÉSZLETEI (sem szöveg, sem zene) NEM HASZNÁLHATÓK FEL! Inspirálódhatnak színházban, a János vitéz című előadáson.
A videónak lehetőleg tartalmaznia kell – vagy azzal együtt meg kell küldeni – a teljes szereposztást, valamint – a név és alkotói pozíció feltüntetésével – azok névsorát is, akik az adott produkció létrehozásában alkotó módon közreműködtek (pl. rendező, szövegíró stb.). A videók alapján kerülnek kiválasztásra az elődöntő versenyzői, kiket szakértő zsűri - az Operettszínház sztárjai - választanak ki.
Az elődöntőbe jutott csoportoknak színházi segítséget is biztosítanak, egy-egy mentort, aki közreműködik az előadás sikeres színpadra állításában: ötletel velük, segít a játszásban, saját tapasztalatokat, technikákat oszt meg. Minden elődöntőbe jutott csoport mentoros próba lehetőséget kap a Kálmán Imre Teátrum színpadán.
Elődöntő: a kiválasztott csoportok a Kálmán Imre Teátrum színpadán mérik össze tudásukat egy előválogatón, zsűri előtt. A zsűri tagjai: az Operettszínház sztárjai és vezetősége.
Egy napon 3-4 csoport fog versenyezni egymással a Kálmán Imre Teátrumban. A zsűri által kiválasztott legjobb négy csapat jut tovább.
Az elődöntőbe jutott videók a Budapesti Operettszínház Facebook-oldalán egy közönség-szavazásos versenyben is részt vesznek. A legtöbb like-ot kapó videó közönségszavazattal jut a döntőbe.
Az elődöntők 2025.február végéig lezajlanak.
Döntő: a zsűri által kiválasztott legjobb 4 előadás és a közönségszavazás győztese a Kálmán Imre Teátrumban fogja összemérni erejét nézők és a sajtó nyilvánossága előtt. A Budapesti Operettszínház művészei a János vitéz című előadásunk részleteivel fogják színesíteni a döntőt a szünetekben, ezzel is emelve az esemény fényét.
A döntőre 2025. március közepén kerül sor. A pontos dátumokról értesíteni fogjuk a versenyzőket.
Fődíj: a Kálmán Imre Teátrumban egy teljes előadás a csoport igényei szerinti nézőközönségnek, minden színpadi technika biztosításával.
Minden csapat ajándékban részesül, támogató partnereinknek köszönhetően.
A Budapesti Operettszínház a pályázat keretében megvalósuló előadásokat (beleértve a nyertes produkció előző bekezdés szerinti előadását is) rögzítheti és bármely technológiával nyilvánossághoz közvetítheti, illetve minderre harmadik személynek engedélyt adhat.
Amennyiben szeretnek játszani, imádják a színjátszást, jelentkezzenek!
Szerezzenek hírnevet az intézménynek a Budapesti Operettszínház szárnyán is!
Bővebb információ:
Mészáros Éva| Tiétek a Színpad project-vezető
Telefonszám: 353-2172
Mobilszám: +36 30/280-8146
Email: